KARBOKSİTERAPİ NEDİR?

Dünyada 10 yıldır uygulanmakta olan karboksiterapi tedavisi, selülit ve bölgesel yağlanmanın yok edilmesinde kullanılan ve carrahi olmayan bir yöntemdir.

KARBOKSİTERAPİNİN TEDAVİ GÖREN KİŞİYE ETKİSİ NASIL OLUR?

Cildin altına ve yağlara özel bir cihaz aracılığıyla ve küçük iğnelerle verilen karobdioklsit gazı yağ hücrelerin parçalarken, metabolizmayı hızlandırır, oksijenin dokularda dolaşımını sağlar.

KARBOKSİTERAPİ HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

Karboksiterapi tedavisi ameliyat ,yara izleri ve hamilelik sonrası çatlakların tedavisinde, sellüit ve bölgesel yağlanmaların giderilmesinde,  cildin toparlanması ve ve gençleştirilmesinde, boyun,kol ve gıdık sarkmalarında, gevşek ve sarkık göğüslerin toparlanmasında uygulanır.

Özellikle karın, bel, kalça,bacak içi,çene altı,diz içi, kol altlarında bölgesel yağlanmalar için tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

KARBOKSİTERAPİ UYGULAMASI NE KADAR SÜRER?

Kişinin durumuna göre değişmekle birlikte ortalama haftada 1-2 kez olmak üzere 10-15 seans gerekli bir süredir.Bir seans 20-30 dakikada tamamlanır

KARBOKSİTERAPİ UYGULAMASI GÜNLÜK YAŞAMIMI ETKİLER Mİ?

Hayır etkilemez.Tedavi gören kişi günlük yaşamına devam edebilir.

KARBAKSİTERAPİ CİHAZI

Karboksiterapi'de cilt altına çok ince ve özel bir iğneyle CO2 (karbondioksit) enjekte edilir. CO2 mekanik olarak yağ hücrelerini yok ederken bir yandan da kan dolaşımını artırır. Düzelen kan dolaşımı özellikle sellüitte) bölgeye bol miktarda O2 ulaşmasını sağlar. Bir dizi reaksiyonlar sonucu dokular düzene girer, hücrelerde ve doku aralığında sıkışan sıvı birikimleri drene olur.

Karboksiterapi'nin faydalanımları, oksijenasyon, mikropartiküler atılım ilefibroblastik aktivite stimulasyonu,kollajen ve elastin artışı, yağ metabolizması artışı, mikroneoangiogenezis (mikro dolaşımın artması), detoksikasyon, drenaj ve antisellüit antiödematöz etki (skar ve striaların organizasyonu),yara iyileşmesini hızlandırmasıdır.

KARBOKSİTERAPİ CİHAZININ ÖZELLİKLERİ

. Diğer cihazların aksine CO2 gazının miktarını basın ile değil kaış hacmi ile ayarlamasıdır. Böylece acı hissi daha az olur.

. Gaz geçişini zorlandığı bölgelerde CO2 basıncını artırarak geçişin rahatlamasını kapalı bölgede kalan sıvının drenajını sağlar.

. Bölgeye verilen toplam CO2 gazı miktarını anlık CO2 debisini, tüpteki gaz miktarını göstererek kullanım kolaylığı sağlar. 


Bize bir sorunuz var mı?


© 2007-2012 Özel Estia Polikliniği - Ankara

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.